WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Leon Madsen na prowadzeniu

Żużel. Polska znowu bez złotego medalu! Klasyfikacja końcowa TAURON SEC

Wojciech Ogonowski

Janusz Kołodziej był już naprawdę blisko zdobycia tytułu indywidualnego mistrza Europy, ale Leon Madsen dzięki lepszej końcówce 4. Finału TAURON SEC w Pardubicach, zdołał go wyprzedzić i to on zgarnął złoty medal!

Duńczyk został mistrzem Europy drugi raz w karierze (poprzedni raz był nim w 2018 roku). Warto zauważyć, że w ostatnich siedmiu sezonach, reprezentanci Danii zostawali mistrzami aż pięć razy. A Polacy? Ostatnie złoto zdobył Sebastian Ułamek i było to jeszcze w 2010 roku.

Brązowy medal zdobył zeszłoroczny mistrz Mikkel Michelsen, który wygrał turniej w Pardubicach i o trzy punkty w klasyfikacji końcowej wyprzedził Patryka Dudka.

Pięciu najlepszych zawodników tegorocznego cyklu ma zagwarantowany start w cyklu TAURON SEC również w przyszłym roku. Oprócz Madsena, Kołodzieja, Michelsena i Dudka tym zawodnikiem jest Dominik Kubera, który w tym roku był tylko rezerwowym cyklu i wziął udział jedynie w trzech rundach.