Żużlowcy ponownie pokonali bokserów

Dawid Janasik

VII edycja charytatywnego meczu piłkarskiego ponownie przyciągnęła sporą liczbę widzów na trybuny częstochowskiej Hali "Polonia". Bokserzy musieli ponownie uznać wyższość żużlowców, którzy tym razem pokonali ich 2:0 po bramkach Piotra Prucnala i Adama Skórnickiego.

Prócz meczu żużlowców z bokserami odbył się wcześniej mecz dziennikarzy z biznesmenami. Ci drudzy nie mieli problemów z pokonaniem żurnalistów i w nagrodę zagrali z ekipą "najpiękniejszych Polek", wśród których zagrała m.in. Joanna Krochmalska, prezenterka TV4 Małgorzata Kosik oraz Jolanta Rutowicz. Dziewczyny prowadzone przez Klaudiusza Sevkovica pewnie pokonały biznesmenów, wykorzystując do tego swój wdzięk.

W ekipie bokserów prócz organizatora Marcina Najmana można było zobaczyć m.in. Dariusza Michalczewskiego, Macieja Zegana i rapera Liroya. W drużynie żużlowców wystąpili natomiast m.in. Sławomir Drabik, Adam Skórnicki i Grzegorz Zengota.

Przez większość spotkania obie ekipy nie mogły stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji bramkowych. Większość akcji toczyła się w środku boiska i najczęściej kończyła się na liniach obronnych bokserów i żużlowców. Pierwsza połowa, która trwała 15 minut zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Dopiero w drugiej połowie kibice ujrzeli bramki. Pierwszą z nich zdobył Piotr Prucnal. Wtedy też żużlowcy zaczęli bardziej dominować na boisku. Częściej byli przy piłce i starali się skonstruować akcje, które mogłyby zakończyć się golem. Jedną z nich wykończył Indywidualny Mistrz Polski Adam Skórnicki. Bokserzy się jednak nie poddali i zaatakowali większą ilością zawodników, a ich akcje opierały się głównie na Dariuszu Michalczewskim. Niestety nie udało im się zdobyć choć honorowej bramki. Żużlowcy, choć mieli jeszcze kilka okazji, również nie zdobyli gola i mecz zakończył się dwubramkową wygraną.

Bokserzy - Żużlowcy 0:2 (0:0)
0:1 Piotr Prucnal
0:2 Adam Skórnicki

Bokserzy: Marcin Najman, Tomasz Babiloński, Maciej Zegan, Jacek Synoradzki, Mariusz Wach, Liroy, Rafał Jackiewicz, Dariusz Michalczewski.

Żużlowcy: Sławomir Drabik, Adam Skórnicki, Grzegorz Zengota, Jordan Jurczyński, Dariusz Jędrzeja, Marcin Bubel, Piotr Prucnal, Adam Nyga.