Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz: Pomeczowe Hop-Bęc

Łukasz Witczyk

W piątkowym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils pokonał na swoim torze Polonię Bydgoszcz 57:33. Tym samym Łotysze zrobili krok w stronę utrzymania na zapleczu ENEA Ekstraligi.

Hop:

Andrzej Lebiediew

"Andrzyk" w piątkowym meczu był najskuteczniejszym zawodnikiem Lokomotivu Daugavpils. Tak dobrze dysponowanego młodzieżowca kibice łotewskiego klubu chcieliby oglądać zawsze. Lebiediew w pięciu biegach wywalczył 14 punktów, a jedynej porażki doznał w dwunastym biegu, kiedy to musiał oglądać plecy Hansa Andersena. W pozostałych biegach Łotysz do mety dojeżdżał na pierwszym miejscu, a do tego wykręcił najlepszy czas dnia.

Maksim Bogdanow

W ostatnich tygodniach Bogdanow przyzwyczaił kibiców Lokomotivu do dobrych występów. Nie inaczej było podczas potyczki z Polonią Bydgoszcz. Łotysz wywalczył 13 punktów i bonus, a trzy wyścigi z jego udziałem zakończyły się podwójnym triumfem Lokomotivu. To między innymi dzięki dobrej postawie "MadMaxa" łotewski klub do ostatniego biegu miał szansę na wywalczenie punktu bonusowego.

Hans Andersen

Duńczyk był w zasadzie jedynym zawodnikiem bydgoskiej Polonii, który zdołał nawiązać skuteczną walkę z żużlowcami Lokomotivu Daugavpils. Andersen zdobył 11 punktów i bonus, a w ostatniej gonitwie odniósł zwycięstwo, dzięki któremu żadna z drużyn nie wywalczyła punktu bonusowego.

Bęc:

Patrick Hougaard

Duńczyk według statystyk jest jednym z najskuteczniejszych zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej, lecz w potyczce przeciwko Lokomotivovi zaprezentował się dużo poniżej oczekiwań. Hougaard na swoim koncie zapisał 3 punkty w trzech biegach, a w końcówce spotkania był zastępowany przez lepiej dysponowanych kolegów.

Forma bydgoszczan na wyjazdach

W Daugavpils żużlowcy Polonii po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że na wyjazdach prezentują się bardzo słabo. Jedynie Hans Andersen i Szymon Woźniak potrafili odnieść biegowe zwycięstwa, a łącznie zdobyli 19 z 33 punktów.