Finał PLŻ 2. bez transmisji telewizyjnej. Klub z Ostrowa nie zgodził się

Wojciech Ogonowski

Przerwany mecz finałowy Polskiej 2. Ligi Żużlowej pomiędzy [tag=17722]MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia[/tag] a Speedway Wandą Instal Kraków został przełożony na czwartek 16 października, na godz. 15:45.

Termin w środku tygodnia sprawia, że nie wszyscy kibice którzy chcieliby, będą mogli obejrzeć to spotkanie na stadionie. Dotyczy to zwłaszcza fanów z Krakowa, dla których Speedway Wanda Instal starała się o transmisję w TV Proart. Zgody na to nie wydali jednak działacze klubu z Ostrowa. Poniżej prezentujemy pisma w tej sprawie.

Prośba Speedway Wandy:

Stanowisko ŻKS Ostrovia:

Przypomnijmy, że rewanżowy finałowy mecz Polskiej 2. Ligi Żużlowej został przerwany po sześciu biegach. Powodem takiej decyzji sędziego była awaria oświetlenia na Stadionie Miejskim. Jej przyczyną było uszkodzenie linii kablowej znajdującej się kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. Po 80 minutach prób wyeliminowania usterki spotkanie zostało zakończone. Ostrowianie prowadzili wówczas 21:15 (w dwumeczu wygrywali krakowianie 12 "oczkami").

Awaria oświetlenia na ostrowskim stadionie wywołała wiele kontrowersji. Goście zarzucali, iż było to celowe działanie gospodarzy, którzy odpierali te zarzuty. Paweł Sadzikowski otwarcie mówił, że usterka dotyczyła tylko terenu obiektu Ostrovii. Z kolei Mirosław Wodniczak zapewniał, że "awaria była głębsza i nie dotyczyła tylko stadionu".

Wciąż trwa postępowanie w sprawie wydarzeń, które w niedziele miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim.