Materiały prasowe / Jeff Flanders / Na zdjęciu: zawody w Perris (fotografia poglądowa)

Memoriał Nicka Varnera dla Santa Maria Aces. Osiem punktów Hancocka

Mateusz Kozanecki

Zwycięstwem drużyny Santa Maria Aces zakończył się sobotni turniej Nick Varner Cup Team Challenge, który odbył się na torze w Perris. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Max Ruml.

Nick Varner był nieźle zapowiadającym się zawodnikiem. Startował na motocyklach o pojemności 250cc i miał na swoim koncie kilka imponujących wyników. Zginął w wieku 11 lat, wskutek wypadku odniesionego na torze motocrossowym.

W zawodach poświęconych jego pamięci wzięły udział drużyny startujące w Perris Winter Series. Poszczególne zespoły złożone były z zawodników wszystkich trzech dywizji.

Po zwycięstwo sięgnęło Santa Maria Aces, dla którego 11 punktów wywalczył Max Ruml. Niezły występ zaliczył jego brat Dillon Ruml, a bezbłędni byli Mike Miller i James Rust, ale podkreślić należy, że ścigali się w niższych dywizjach.

Z ośmioma "oczkami" na koncie zmagania ukończył David Hancock, jednocześnie zostając liderem Perris Eagles. Przypomnijmy, że 54-letni brat Grega Hancocka wznowił swoją karierę, którą przerwał w... 1987 roku.

Na zakończenie odbył się jeszcze wyścig z udziałem najskuteczniejszych zawodników poszczególnych drużyn. Ten bieg zakończył się triumfem Russella Greena. Kolejne miejsca zajęli Max Ruml, Dillon Ruml i David Hancock.