WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Jakub Poczta

Żużel. Beniaminek z kolejnym zawodnikiem. To medalista mistrzostw Polski

Mateusz Kozanecki

Arged Malesa Ostrów w 2022 roku startować będzie w PGE Ekstralidze. Aktualnie trwa budowa zespołu. Kontrakt na przyszły rok podpisał we wtorek kolejny zawodnik. Ma on już na swoim koncie brązowy medal DMPJ.

Ostrowianie w wielkim stylu zwyciężyli w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. W dwumeczu finałowym pewnie pokonali Cellfast Wilki Krosno i po 24 latach powrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W PGE Ekstralidze Arged Malesa Ostrów pojedzie w niemal niezmienionym składzie. Wiadomo, że zespół opuścił Patrick Hansen, a jego miejsce zająć ma Matias Nielsen.

Ponadto swoje umowy przedłużyli już Tomasz Gapiński, Grzegorz Walasek, Nicolai Klindt oraz Kacper Grzelak. Coraz bliżej porozumienia jest także z Oliverem Berntzonem. Oprócz tego w roli trenera drużyny U24 pojawi się Kamil Brzozowski.

We wtorek kierownictwo ostrowskiego klubu poinformowało o kolejnym kontrakcie. Na pozostanie w zespole beniaminka zdecydował się Jakub Poczta. W sezonie 2021 zajął 8. miejsce w finale MIMP, a wraz z drużyną sięgnął po historyczny brąz w DMPJ.

W minionym sezonie Jakub Poczta pojawił się w składzie Arged Malesy Ostrów w 12 spotkaniach. Odjechał łącznie 26 wyścigów - wygrał trzy z nich i osiągnął średnią na poziomie 0,962 pkt/bieg.

Trwa ofensywa rawiczan. Kolejny senior na pokładzie Kolejarza!