Szwedzka dominacja w Annecy. Trzy Polki blisko punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Kamila Żuk

Zwycięstwem Szwedki Anny Magnusson zakończył się bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata w Annecy. Tuż za nią finiszowała jej rodaczka Linn Persson. Blisko zdobycia punktów były trzy Polki.

W piątek do rywalizacji o punkty Pucharu Świata w biathlonie w Annecy przystąpiły kobiety, które czekał bieg sprinterski. W tej konkurencji zawodniczki mają do pokonania 7,5 km biegu i do tego czekają je dwie wizyty na strzelnicy. We Francji dominowały reprezentantki Szwecji.

Najlepsza była Anna Magnusson, która była bezbłędna na strzelnicy. Szwedka miała blisko 13 sekund przewagi nad rodaczką Linn Persson. Ta zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, ale nie zdołała odrobić całej straty do Magnusson. Trzecia była Niemka Denise Herrmann-Wick, która również raz pomyliła się na strzelnicy.

Punktów nie zdobyły Polki, ale były tego bliskie. Najlepsza z nich była Natalia Sidorowicz, która finiszowała z 42. czasem. Do pierwszych w karierze punktów brakło jej czterech sekund. O jedną pozycję niżej sklasyfikowana została Kamila Żuk - od koleżanki z kadry wolniejsza była o sekundę. Obie strzelały ze stuprocentową skutecznością.

49. lokatę zajęła Joanna Jakieła. Do pozycji gwarantującej punkty straciła minutę i 48 sekund. Ta trójka wystartuje w biegu pościgowym w Annecy. 62. była Anna Mąka, która podobnie jak Jakieła raz pomyliła się na strzelnicy.