Złoto dla Oeberg mimo pudła, Mąka najlepsza z Polek

Hanna Oeberg zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, ale i tak została mistrzynią świata w biathlonowym biegu indywidualnym na dystansie 15 km. 31. miejsce zajęła Anna Mąka.

Mateusz Kozanecki
Hanna Oeberg PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: Hanna Oeberg
W biegu indywidualnym kluczowe jest skuteczne strzelanie. Za każdą niecelną próbę jest doliczana karna minuta, co bardzo wpływa na pozycje w klasyfikacji generalnej. Hanna Oeberg w Oberhofie pomyliła się raz, ale i tak mogła cieszyć się ze zdobycia złotego medalu biathlonowym mistrzostw świata w tej konkurencji.

Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Linn Persson. Była bezbłędna podczas strzelania, ale znacznie ustępowała Oeberg w biegu. Miała na mecie 10 sekund straty. Trzecia była Włoszka Lisa Vittozzi (28 sekund straty). Przez strzelanie szansę na złoto pogrzebała Julia Simon, która była piąta, ale zaliczyła aż trzy karne minuty.

Najlepsza z Polek była Anna Mąka, która pomyliła się dwa razy na strzelnicy. To dało jej 31. miejsce. Kamila Żuk zajęła 50. lokatę (5 pudeł), Natalia Sidorowicz była 56. (3 pudła), a Joanna Jakieła dopiero 71. (7 karnych minut).

71. Joanna Jakieła Polska +10:06,3 7

Czytaj także: Maleją szansę Polaków na medal w konkursie drużynowym. To będzie decydujące Co za walka! Polacy przegrali z późniejszymi mistrzami ZOBACZ WIDEO: Wyjątkowy gest. Pojawiły się łzy wzruszenia