Roeiseland poza zasięgiem, strzelanie pogrzebało Żuk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Materiały prasowe / PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
zdjęcie autora artykułu

Marte Olsbu Roeiseland wygrała sprint rozegrany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Novym Meście. Słabo spisała się Kamila Żuk, która zaliczyła aż cztery pudła na strzelnicy i nie awansowała do biegu pościgowego.

Bieg sprinterski kobiet zakończył się wygraną Marte Olsbu Roieseland, która zapewniła ją sobie dzięki bezbłędnemu strzelaniu. To pozwoliło Norweżce wypracować przewagę nad goniącymi ją zawodniczkami. Na mecie miała 20 sekund zaliczki nad Ingrid Landmark Tandrevold, która zaliczyła jedno pudło. Trzecia była Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.

Awans do biegu pościgowego wywalczyły trzy reprezentantki Polski. Najlepsza z nich była Anna Mąka, która jako jedyna zdobyła punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Rywalizację zakończyła na 39. miejscu.

Na 50. pozycji sklasyfikowana została Joanna Jakieła, a Natalia Sidorowicz była 55. Cała trójka zaliczyła po jednym błędzie na strzelnicy. Aż cztery razy pomyliła się za to Kamila Żuk, przez co do mety przybiegła z 71. czasem.

Wyniki sprintu kobiet:

MZawodnikKrajCzasPudła
1.Marte Olsbu RoeiselandNorwegia19:28,40
2.Ingrid Landmark TandrevoldNorwegia+20,51
3.Anais Chevalier-BouchetFrancja+29,31
4.Dorothea WiererWłochy+35,41
5.Vanessa VoigtNiemcy+36,70
6.Denise Herrmann-WickNiemcy+38,51
39.Anna MąkaPolska+1:49,31
50.Joanna JakiełaPolska+2:06,31
55.Natalia SidorowiczPolska+2:09,71
71.Kamila ŻukPolska+2:57,04

Czytaj także: Dawid Góra: Cud w Planicy pod flagą biało-czerwoną Wielki dzień Polaków. Co za prognostyk przed drużynówką

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty