Świetna forma Braisaz. Trzy Polki z awansem

Justine Braisaz-Bouchet wygrała kolejny bieg biathlonowego Pucharu Świata. Francuzka była najlepsza w sprincie w Oberhofie. Awans do biegu pościgowego wywalczyły trzy Polki.

Łukasz Witczyk
Justine Braisaz-Bouchet Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Justine Braisaz-Bouchet
Reprezentantka Francji w ostatnich tygodniach prezentuje niesamowitą formę i potwierdziła to w Oberhofie. Dla Justine Braisaz-Bouchet to świetny moment w karierze. Odniosła ona czwarte z rzędu zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata.

Kluczem do wygranej była bardzo dobra dyspozycja biegowa. Francuzka dwukrotnie pomyliła się na strzelnicy, ale mimo tego miała ponad 4 sekundy przewagi nad bezbłędną Franziską Preuss. Na najniższym stopniu podium stanęła Sophie Chauveau. Reprezentantka Francji była od Niemki wolniejsza tylko o 0,2 sekundy. Do tego raz musiała przebiec karną rundę.

Na starcie stanęły cztery reprezentantki Polski. Żadna z nich nie zdobyła punktów Pucharu Świata, ale trzy wystąpią w sobotnim biegu pościgowym. Najlepsza z nich była Natalia Sidorowicz, która z jednym pudłem zajęła 43. lokatę. Do tego, by być w czterdziestce zabrakło 1,5 sek.

Anna Mąka sklasyfikowana została na 48. pozycji, a na strzelnicy zaliczyła dwa pudła. Trzykrotnie myliła się za to Joanna Jakieła i była 54. Z kolei Daria Gembicka zajęła 77. miejsce i musiała przebiec dwie karne rundy.