Julia Simon przełamała dominację rodaczki. Stracona szansa Polek na punkty

Julia Simon wygrała biathlonowy bieg pościgowy, który rozegrano w Oberhofie w ramach Pucharu Świata. Blisko zdobycia punktów były reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Anna Mąka
Cztery ostatnie zawody Pucharu Świata w biathlonie kończyły się triumfami Justine Braisaz-Bouchet. W sobotę w Oberhofie została zakończona jej dominacja. Francuzka musiała uznać swojej rodaczki Julii Simon, która na strzelnicy pomyliła się dwukrotnie i miała nad Braisaz-Bouchet blisko 19 sekund przewagi.

Francuzka zaprzepaściła szansę na wygraną przez dwa błędy na ostatnim strzelaniu. Przez to nie zdołała odrobić straty do swojej rodaczki. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Ingrid Landmark Tandrevold, która do zwyciężczyni straciła 44,4 sek.

Na starcie stanęły trzy reprezentantki Polski. Najlepsza z nich była Anna Mąka, która zajęła 41. miejsce. Do zdobycia punktu Pucharu Świata zabrakło 17 sekund. Polka pomyliła się na strzelnicy dwukrotnie.

Trzy pudła - i to podczas ostatniej wizyty na strzelnicy - pomyliła się Natalia Sidorowicz. Gdyby nie to, Polka zdobyłaby punkty. Sklasyfikowana została jednak na 44. pozycji. Z kolei 48. lokatę zajęła Joanna Jakieła.