Christiansen ze zwycięstwem. Odległe miejsca Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Jan Guńka
Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Jan Guńka
zdjęcie autora artykułu

Nie był to udany dzień dla polskich biathlonistów. W sprincie rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding żaden z nich nie zdobył punktów. Wygrał Norweg Vetle Christiansen.

W Ruhpolding kluczem do dobrego wyniku jest skuteczne strzelanie, a z tym Biało-Czerwoni mieli spore problemy. Wyjątkiem był Marcin Zawół, który w tym elemencie był bezbłędny, ale nie zaprezentował dobrej formy biegowej. To przerodziło się na 2 minuty i 17 sekund straty do zwycięzcy i dopiero 72. miejsce. Był to najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów.

Na 73. lokacie finiszował Konrad Badacz, który w Oberhofie ustanowił swój rekord życiowy. W Ruhpolding poszło mu zdecydowanie gorzej. Popełnił dwa pudła na strzelnicy i zajął 73. miejsce. 90. był Kacper Guńka, dla którego był to indywidualny debiut w Pucharze Świata. On również zaliczył dwa błędy na strzelnicy.

Dopiero 98. lokatę zajął Jan Guńka. To efekt fatalnego strzelania. Polak zaliczył aż pięć karnych rund i z takim dorobkiem nie mógł zostać sklasyfikowany wyżej. Pod względem pudeł na strzelnicy był najgorszy w całej stawce.

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Zawody zakończyły się zwycięstwem Vetle Christiansena, który na mecie miał blisko 17 sekund przewagi nad Tommaso Giacomelem. Trzecie miejsce zajął Tarjei Boe.

Wyniki:

M Zawodnik Kraj Czas Pudła
1Vetle ChristiansenNorwegia22:27,20
2Tommaso GiacomelWłochy+16,91
3Tarjei BoeNorwegia+20,10
4Emilien JacquelinFrancja+20,90
5Johannes Dale-SkjevdalNorwegia+23,02
6Justus StrelowNiemcy+33,81
72Marcin ZawółPolska+2:17,60
73Konrad BadaczPolska+2:18,92
90Kacper GuńkaPolska+3:09,32
98Jan GuńkaPolska+3:45,15

Czytaj także: Przejmująca chwila w Wiśle. Kibice zamilkli Dyskwalifikacja w Wiśle. Zaskakujący powód

Źródło artykułu: WP SportoweFakty