Christiansen ze zwycięstwem. Odległe miejsca Polaków

Nie był to udany dzień dla polskich biathlonistów. W sprincie rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding żaden z nich nie zdobył punktów. Wygrał Norweg Vetle Christiansen.

Łukasz Witczyk
Jan Guńka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Jan Guńka
W Ruhpolding kluczem do dobrego wyniku jest skuteczne strzelanie, a z tym Biało-Czerwoni mieli spore problemy. Wyjątkiem był Marcin Zawół, który w tym elemencie był bezbłędny, ale nie zaprezentował dobrej formy biegowej. To przerodziło się na 2 minuty i 17 sekund straty do zwycięzcy i dopiero 72. miejsce. Był to najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów.

Na 73. lokacie finiszował Konrad Badacz, który w Oberhofie ustanowił swój rekord życiowy. W Ruhpolding poszło mu zdecydowanie gorzej. Popełnił dwa pudła na strzelnicy i zajął 73. miejsce. 90. był Kacper Guńka, dla którego był to indywidualny debiut w Pucharze Świata. On również zaliczył dwa błędy na strzelnicy.

Dopiero 98. lokatę zajął Jan Guńka. To efekt fatalnego strzelania. Polak zaliczył aż pięć karnych rund i z takim dorobkiem nie mógł zostać sklasyfikowany wyżej. Pod względem pudeł na strzelnicy był najgorszy w całej stawce.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Vetle Christiansena, który na mecie miał blisko 17 sekund przewagi nad Tommaso Giacomelem. Trzecie miejsce zajął Tarjei Boe.