Trwa norweska dominacja. Odległe miejsca Polaków

Norwegowie nadal dominują w biathlonowym Pucharze Świata. W Oslo zajęli całe podium w biegu indywidualnym na dystansie 20 kilometrów. Najlepszy był Sturla Holm Laegreid. Polacy nie zdobyli punktów.

Łukasz Witczyk
Sturla Holm Laegreid Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Sturla Holm Laegreid
Bieg indywidualny to najbardziej wymagająca biathlonowa konkurencja. W niej panowie mają do pokonania aż 20 kilometrów biegu, a do tego czekają ich cztery wizyty na strzelnicy. Za każdą niecelną próbę do czasu doliczana jest jedna minuta. Dlatego niezwykle ważna jest skuteczność na strzelnicy.

Pod tym względem bezbłędny w piątek był Sturla Holm Laegreid. Reprezentant Norwegii wygrał i potwierdził swoją wysoką formę. Na drugim miejscu finiszował Tarjei Boe, który zaliczył jedno pudło na strzelnicy i do triumfatora stracił 28,5 sek. Trzeci był Vetle Christiansen. Laegreid miał nad nim minutę i 6 sekund przewagi.

Pierwszym zawodnikiem spoza Norwegii był Francuz Eric Perrot, który sklasyfikowany został na czwartej pozycji i też zaliczył jeden błąd na strzelnicy.

Polacy w Oslo startują w rezerwowym składzie, gdyż Marcin Zawół, Jan Guńka i Kacper Badacz rywalizują w mistrzostwach świata juniorów w Otepaa. Pod ich nieobecność najlepszy był Kacper Guńka, który z jednym pudłem był 54. 92. lokatę zajął debiutujący w PŚ Patryk Bryn (aż siedem pudeł). Na starcie nie stanął Andrzej Nędza-Kubiniec.