Tak mało brakło. Polak 3 sekundy od medalu

Blisko zdobycia brązowego medalu biathlonowych mistrzostw świata juniorów młodszych był Jakub Potoniec. Ostatecznie w sprincie finiszował na czwartym miejscu. Do szczęścia zabrakło 3 sekund.

Łukasz Witczyk
Grzegorz Galica (z lewej) i Jakub Potoniec Facebook / PZBiath / Na zdjęciu: Grzegorz Galica (z lewej) i Jakub Potoniec
Polscy juniorzy podczas mistrzostw świata prezentują wysoką formę. Wcześniej po brąz sięgnął Jan Guńka, który świetnie spisał się w biegu indywidualnym. W sprincie bliski medalu był Jakub Potoniec. 18-latek w Otepaa błysnął swoją dyspozycją w sprincie na dystansie 7,5 km.

Polak zaliczył jedno pudło na strzelnicy i na mecie miał czwarty czas. Do trzeciego Jimiego Klemettinena stracił zaledwie 3,3 sek. Niewiele zabrakło, by 18-letni biathlonista mógł cieszyć się z największego sukcesu w dotychczasowej karierze. Wcześniej zajął 17. miejsce w biegu indywidualnym. Z kolei swój odcinek w sztafecie mieszanej zakończył na pierwszym miejscu.

Dobrze w Otepaa spisał się także Grzegorz Galica, który sklasyfikowany został na szóstym miejscu. 16-latek od Potońca był wolniejszy zaledwie o 9 sekund. Igor Kusztal zajął 56. miejsce, a Dawid Filip był 78. Dodajmy, że po złoto sięgnął Norweg Kasper Kalkenberg, a drugi był Chorwat Matija Legović.

We wtorek w Otepaa startowały także juniorki młodsze. Najlepsza z Polek była Amelia Liszka (15. miejsce). Majka Germata była 40., Oliwia Arendarczyk 56., a Zuzanna Sadownik 64. Wygrała Szwedka Elsa Tanglander, a na podium stanęły Francuzka Voldiya Galmace Paulin i Niemka Melina Gaupp.