Brawo! Polak wicemistrzem świata

Jan Guńka odniósł kolejny sukces w rozgrywanych w Otepaa biathlonowych mistrzostwach świata juniorów. Polak wywalczył srebrny medal w biegu sprinterskim. Szybszy był tylko Norweg Isak Frey.

Łukasz Witczyk
Jan Guńka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Jan Guńka
To bardzo udane mistrzostwa świata juniorów dla Jana Guńki. Polak potwierdził, że jest w czołówce w swojej kategorii wiekowej. 21-latek wywalczył drugi medal podczas tegorocznego czempionatu w Otepaa. Do brązu zdobytego w biegu indywidualnym dołożył srebro w sprincie.

Kluczem do sukcesu było bezbłędne strzelanie reprezentanta Polski. Na mecie miał blisko 11 sekund straty do Norwega Isaka Freya, który był jednak znacznie szybszy w biegu. Zaliczył on dwa pudła na strzelnicy, a i tak nie dał szans swoim rywalom. Na trzecim miejscu finiszował Niemiec Linus Kesper (1 pudło, 26 sekund straty).

Siódme miejsce w Otepaa zajął Konrad Badacz, który również zaliczył dwa pudła na strzelnicy, ale do triumfatora stracił blisko 51 sekund. Fabian Suchodolski zajął 38. miejsce (3 karne rundy), a Marcin Zawół (jedna karna runda) był 39.

Dla Guńki to trzeci w karierze medal mistrzostw świata juniorów. Przed rokiem w Szczuczyńsku był drugi w sprincie. W tegorocznych mistrzostwach czeka go jeszcze indywidualny start w biegu masowym.