PŚ w biathlonie: Johannes Boe znokautował rywali, punkty Grzegorza Guzika

Johannes Boe nie dał żadnych szans rywalom w biegu indywidualnym rozegranym w ramach biathlonowego Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. Z dobrej strony pokazał się Grzegorz Guzik, który zajął 24. miejsce.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Johannes Boe
Z powodu siarczystych mrozów doszło do zmian w sposobie rozgrywania biegu indywidualnego. Długość trasy została skrócona z 20 do 15 kilometrów, a za każdy niecelny strzał do czasu zawodnika doliczano 45 sekund. W tych warunkach najlepiej poradził sobie Johannes Boe. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Canmore był bezkonkurencyjny.

Norweg był bezbłędny na strzelnicy, co przy szybkim biegu spowodowało, że na mecie miał ponad dwie minuty przewagi nad drugim Vetle Christiansenem. Ten na strzelnicy popełnił dwa błędy. Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Aleksander Łoginow, który również dwukrotnie spudłował, ale do Boe stracił aż ponad 2 minuty i 40 sekund.

Z dobrej pokazał się Grzegorz Guzik, który sklasyfikowany został na 24. miejscu. Polak na strzelnicy popełnił tylko jeden błąd i do zwycięzcy stracił 4 minuty i 13 sekund. W klasyfikacji po drugim strzelaniu Guzik był dziewiąty, ale na trzecim zaliczył swoje jedyne pudło i spadł do trzeciej dziesiątki. Na 67. pozycji bieg ukończył Andrzej Nędza-Kubiniec (3 pudła), a debiutujący w Pucharze Świata Tomasz Jakieła (2 pudła) był 68.