Biathlon. Polska bez liderki w Hochfilzen. Choroba wykluczyła start Moniki Hojnisz-Staręgi

Reprezentacja Polski podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen będzie musiała sobie radzić bez Moniki Hojnisz-Staręgi. Polkę ze startów wykluczyła choroba.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Wszyscy uczestnicy biathlonowego Pucharu Świata dotarli już z Kontiolahti do Hochfilzen. Na miejscu nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Silny wiatr i intensywne opady deszczu spowodowały znaczne uszczuplenie pokrywy śnieżnej tras w austriackim ośrodku. Organizatorzy z Hochfilzen potrzebują czasu, by doprowadzić obiekt do zadowalającego stanu dlatego zdecydowano się odwołać wtorkowe treningi. Zawody są jednak niezagrożone - pierwsza konkurencja planowana jest na piątek.

Niestety z powodu infekcji gardła w pierwszy weekend startów w Hochfilzen nie zobaczymy Moniki Hojnisz-Staręgi. Do składu reprezentacji dołączy za to Anna Mąka. 28-latka poprzedniej zimy zaliczyła pucharowe występy w Pokljuce i Novym Meście, gdzie bardzo solidnie prezentowała się w biegach sztafetowych.

Trener Michael Greis podobnie jak w Kontiolahti będzie miał do dyspozycji również Kamilę Żuk, Kingę Zbylut, Karolinę Pitoń i Joannę Jakiełę. Monika Hojnisz-Staręga powróci do rywalizacji najprawdopodobniej w drugim tygodniu startów w Austrii. Powołanie na ostatni weekend startów w tym roku kalendarzowym ma otrzymać również Magdalena Gwizdoń.

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot analizuje formę syna. "Jestem w kropce"

Wśród mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-KubiniecWojciech Skorusa i Marcin Szwajnos. W pierwszym tygodniu zmagań w Hochfilzen nie wystartuje Łukasz Szczurek.

- Wspólnie z Łukaszem uznaliśmy, że potrzebuje teraz kilku dni treningów by ponownie móc startować w pełni swoich możliwości – przekazał trener kadry mężczyzn Anders Bratli.

Puchar Świata w Hochfilzen rozpocznie się w piątek od biegów sprinterskich. W programie na sobotę i niedzielę znalazły się biegi pościgowe oraz sztafetowe. Według pierwotnego planu po zawodach w Austrii biathlonowa karawana miała przenieść się do francuskiego Annecy, ale ze względu na minimalizowanie możliwości zarażenia się koronawirusem i chęć ograniczenia podróżowania biathloniści i biathlonistki pozostaną w Hochfilzen na kolejny tydzień zawodów (17-20 grudnia).

Czytaj także:
Problemy przed mistrzostwami świata w lotach. Pierwsze próby w Planicy odwołane
MŚ w lotach. Kolejny zawodnik wypadł z obsady. Mistrz olimpijski nie wystąpi w Planicy

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×