Biathlon. Walka o zwycięstwo do ostatniej pętli. Odległe miejsce Polek

Zwycięstwem reprezentacji Rosji zakończył się bieg sztafetowy kobiet w Anterselvie. Na ostatniej zmianie Uliana Kajszewa okazała się lepsza od Franziski Preuss. Dopiero 15. miejsce zajęły Polki, których piętą Achillesową była postawa na strzelnicy.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kamila Żuk Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Reprezentacje Rosji i Niemiec niemal równocześnie rozpoczęły rywalizację na czwartej zmianie. Doszło do bezpośredniego pojedynku Franziski Preuss z Ulianą Kajszewą. Lepiej spisała się Rosjanka, która pod koniec uciekła rywalce i ostatecznie pokonała ją o 11 sekund.

W walkę o drugą lokatę próbowała się jeszcze wmieszać Julia Simon. Po ostatnim strzelaniu traciła do Niemki zaledwie pięć sekund. Preuss była lepiej dysponowana biegowo i nie dała się dogonić.

Fatalnie na pierwszej zmianie spisała się Norweżka Karoline Knotten. Zaliczyła karną rundę i po sześciu kilometrach jej zespół zajmował dopiero 18. miejsce w stawce 20 zespołów. Ostatecznie reprezentacja Norwegii była 6.

Polki w Anterselvie wystąpiły w składzie Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Anna Mąka i Joanna Jakieła. Najlepiej spisała się druga z nich, która wyprowadziła Biało-Czerwone na dziewiątą pozycję.

Dwie ostatnie zmiany w wykonaniu Polek nie były jednak już tak okazałe i ostatecznie nasza reprezentacja ukończyła rywalizację na 15. miejscu.

Na domiar złego Polki spisywały się najsłabiej spośród wszystkich ekip na strzelnicy. Zaliczyły aż trzy rundy i 16 razy musiały dobierać pociski.

Wyniki sztafety 4x6 km kobiet w Anterselvie:

Lp. Kraj Strzelnica Czas
1. Rosja 0+9 1:07:32.4 godz.
2. Niemcy 0+6 +11.0 s
3. Francja 1+9 +21.2 s
4. Włochy 0+8 +40.5 s
5. Białoruś 0+14 +46.5 s
6. Norwegia 1+12 +59.6 s
15. Polska 3+16 +5:08.5 min.

Czytaj także:Alpejski PŚ. Beat Feuz ponownie najlepszy na legendarnej trasieNiesamowite nagranie z K2. Tak Nepalczycy zdobywali szczyt ZOBACZ WIDEO: Skoki. Na taką drużynę czekaliśmy od lat? "Zawsze patrzyłem z zazdrością na Norwegów"

Czy występ Polek rozczarował?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×