Justyna Kowalczyk znów na podium. Mistrzyni pokazuje klasę na wielu płaszczyznach

Justyna Kowalczyk-Tekieli w trakcie kariery biegaczki narciarskiej wielokrotnie stawała na podium międzynarodowych imprez. Tym razem startowała w klasycznym biegu po asfalcie i zajęła 2. miejsce. Jednak to nie wynik był najważniejszy.

Dawid Franek
Justyna Kowalczyk Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk-Tekieli wystartowała w siódmej edycji Biegu po Oddech w Zakopanem, który organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tym wydarzeniu mieli do pokonania pięć kilometrów. Na trasie można było spotkać wiele osób, w tym także te, które cierpią na mukowiscydozę.

Celem biegu jest uświadamianie Polaków, czym jest mukowiscydoza i w jaki sposób przebiega proces leczenia choroby.

Od kilku lat Justyna Kowalczyk-Tekieli jest ambasadorką towarzystwa oraz Biegu po Oddech. Legendarna sportsmenka z wielką radością wzięła udział w tegorocznym wydarzeniu. W klasyfikacji kobiet zajęła 2. miejsce, a w klasyfikacji U39 okazała się najlepsza.

Co ciekawe, Kowalczyk-Tekieli biegła dwukrotnie, bo w drugim przypadku wyruszyła na trasę razem ze swoim rocznym synkiem Hugo.

"Siódma edycja Bieg po oddech za nami! Dziś dwukrotnie przekroczyłam metę. Amelka Liszka i ja dzielnie broniliśmy dumy polskiego biathlonu, jednak Paulina Surówka, która w odróżnieniu od nas, czuła się na asfalcie, jak ryba w wodzie, pokazała nam jak się szybko biega. Hugotek też ukończył dziś bieg. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom. To zaszczyt być ambasadorką tak cudownego wydarzenia!" - napisała na Facebooku Justyna Kowalczyk-Tekieli.

39-latka biegnąc samotnie pokonała trasę pięciu kilometrów w czasie 19:06, a wspólnie ze swoim synkiem zanotowała wynik 34:09.