Mateusz Borkowski mistrzem Europy! Kolejne złoto dla Polski

Mateusz Borkowski zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 800 metrów. To piąte złoto dla reprezentacji Polski na tej imprezie.
Piotr Szarwark
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Mateusz Borkowski

Mateusz Borkowski był jednym z faworytów biegu na 800 metrów podczas młodzieżowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Polak już w eliminacjach potwierdził swoje aspiracje medalowe, osiągając drugi rezultat.

W finale nie miał sobie równych. Bardzo dobrze rozegrał bieg pod względem taktycznym, prowadził od samego początku i miał dużo sił, aby uciec rywalom na finiszu. Borkowski pokonał dystans w czasie 1:48.75, drugie miejsce zajął Spencer Thomas z Wielkiej Brytanii, natomiast brąz wywalczył Pablo Sanchez-Valladares z Hiszpanii.
To piąty złoty medal dla reprezentacji Polski podczas ME w Gavle. Wcześniej po krążki z najcenniejszego kruszcu sięgnęli: Konrad Bukowiecki, Ewa Swoboda, Natalia Kaczmarek i Cyprian Mrzygłód.