Jessica Diggins najlepsza w biegu na 10 kilometrów. Kolejne punkty reprezentantki Polski

Amerykanka Jessica Diggins wygrała bieg na 10 kilometrów kobiet stylem dowolnym. O niespełna 4 sekundy pokonała drugą na mecie Katharinę Hennig. Jedyna Polka, Izabela Marcisz, zajęła 39. miejsce.

Michał Gałęzewski
Jessica Diggins WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Jessica Diggins
Od początku bardzo dobrze biegły dwie Szwedki - Ebba Andersson i Frida Karlsson. Później jednak wszystko się szybko rotowało. Przez długi czas liderką była Niemka Victoria Karl. W połowie stawki na prowadzenie wyszła Diggins, która biegła za ówczesną liderką, Kathariną Hennig. Ostatecznie Amerykanka zajęła 1. miejsce, z niespełna 4 sekundami przewagi.

Jedyna Polka, która wystartowała w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym, zaczęła bieg bardzo dobrze. Na pierwszym pomiarze czasu Izabela Marcisz zajmowała 22. miejsce. Później było jednak już gorzej. Na półmetku plasowała się już na 36. lokacie i walczyła o utrzymanie się w czołowej czterdziestce. Ostatecznie zajęła 39. miejsce.

Przypomnijmy, że od tego sezonu punkty do Pucharu Świata zdobywa czołowa pięćdziesiątka. Wobec tego, Izabela Marcisz zdobyła 12 "oczek". Ma ich już łącznie 53. O godzinie 12:45 na trasach w Lillehammer wystartują panowie. W stawce 81 zawodników znalazło się czterech reprezentantów Polski.