Niespodzianka w wykonaniu Polaka. Dominik Bury z życiowym wynikiem

Polski biegacz narciarski Dominik Bury zajął bardzo dobre, 18. miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym na trasie w Lillehammer. Rywalizację zdominowali Norwegowie, którzy zajęli aż 9 miejsc w pierwszej dziesiątce.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Dominik Bury Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dominik Bury
Do tej pory Dominik Bury najwyżej w biegu rangi Pucharu Świata był 21. Wynik ten osiągnął w ubiegłym sezonie podczas startu w Val di Fiemme. Tym razem Polak spisał się dużo lepiej, choć początkowo się to nie zapowiadało. Na pomiarze czasu umiejscowionym na 5.5 kilometrze był dopiero 37. i miał 34,4 sekundy straty do lidera.

Jak się jednak okazało, Polak który startował z numerem 2 zachował siły na końcówkę. Konsekwentnie przesuwał się w klasyfikacji i na kilometr przed końcem był już 24. Biorąc pod uwagę międzyczasy, samą końcówkę przebiegł szybciej od Ivera Tildheima Andersena z Norwegii, który wygrał cały wyścig i ostatecznie zajął 18. miejsce. Dało mu to aż 46 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata.

Pozostali Polacy spisali się dużo gorzej i byli dalecy od pierwszej pięćdziesiątki, która daje punkty. Kamil Bury zajął 63. miejsce, a dwaj młodzi zawodnicy - Sebastian Bryja i Robert Bugara uplasowali się na miejscach 75. i 76., wygrywając jedynie z trzema Koreańczykami.

Rywalizację w Lillehammer zdecydowanie zdominowali Norwegowie. Zwyciężył Iver Tildheim Andersen, a w pierwszej dziesiątce było aż dziewięciu reprezentantów gospodarzy! Przedzielił ich jedynie Andrew Musgrave z Wielkiej Brytanii.

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym:

# Zawodnik Kraj Czas
1. Iver Tildheim Andersen Norwegia 21:12.6 m.
2. Didrik Toenseth Norwegia +2.8 s.
3. Hans Christer Holund Norwegia +9.1 s.
4. Andrew Musgrave Wielka Brytania +12.5 s.
5. Haavard Moseby Norwegia +16.4 s.
6. Paal Golberg Norwegia +20.2 s.
18. Dominik Bury Polska +45.6 s.
63. Kamil Bury Polska +1:43.8 m.
75. Sebastian Bryja Polska +2:40.3 m.
76. Robert Bugara Polska +2:44.7 m.

Czytaj także:
Pierwsze punkty Polki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek już znudziło się odpoczywanie
Czy Dominik Bury poprawi w tym sezonie swój życiowy wynik z piątku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×