Norwegowie najlepsi w biegu na 10 kilometrów. Punkty Polaka

W sobotnim biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn na trasie w Beitostolen zwyciężył Norweg Paal Golberg, przed swoim rodakiem Didrikiem Toensethem. Punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobył Dominik Bury.

Michał Gałęzewski
Paal Golberg Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Paal Golberg
W norweskim Beitostolen bardzo dobrze czuli się gospodarze. Aż sześciu z nich zajęło miejsca w czołowej dziewiątce. Z czasem 23:55.6 zwyciężył Paal Golberg, który do końca musiał czekać na to, jak pobiegną jego najwięksi rywale, którzy startowali z dalszymi numerami. Ostatecznie na podium znaleźli się Didrik Toenseth oraz Brytyjczyk Andrew Musgrave.

W stawce 73 zawodników, którzy ukończyli wyścig, było dwóch Polaków. Międzyczasy w okolicach 50. miejsca miał od początku Dominik Bury, który lepiej spisywał się w końcówce biegu i ostatecznie ukończył na 45. pozycji, ze stratą 1:26.9 minuty do Golberga.

Ponadto szansę startu na 10 kilometrów otrzymał polski specjalista od sprintów. Maciej Staręga nie miał jednak wielu szans na zdobycie punktów. Ostatecznie dobiegł na 66. miejscu, przybiegając przed siedmioma biegaczami narciarskimi.