Biegaczki narciarskie zmierzyły się z dystansem 50 kilometrów. Norweżka najlepsza na finiszu w Oslo

Po tym, jak w sobotę rywalizację mężczyzn na 50 kilometrów zdominowali Norwegowie, którzy zajęli pierwszych 10 miejsc, tym razem z tym dystansem zmierzyły się panie. Na trasie w Oslo Wygrała reprezentantka Norwegii, Ragnhild Gloersen Haga.

Michał Gałęzewski
Ragnhild Haga Getty Images / Antti Yrjonen/NurPhoto / Na zdjęciu: Ragnhild Haga
Podobnie jak w przypadku mężczyzn, również i u kobiet dominowali reprezentanci Norwegii, jednak tym razem gospodynie miały również rywalki z innych państw. W połowie dystansu zaatakowały Szwedka Moa Ilar i Niemka Victoria Carl, które miały około 20 sekund przewagi nad grupą pościgową. Zostały one jednak szybko dogonione przez peleton.

Później jednak na kolejny atak zdecydowało się siedem zawodniczek, które do końca dyktowały tempo biegu. Obok pięciu Norweżek biegły też Austriaczka Teresa Stadlober i Amerykanka Jessica Diggins.

Na kilkaset metrów przed końcem prowadziły Astrid Oeyre Slind i Jessica Diggins, jednak na ostatniej prostej zaatakowała ich Ragnhild Gloersen Haga i to ona cieszyła się ze zwycięstwa w biegu na 50 kilometrów. Niestety Polki w Oslo nie startowały, do biegu przystąpiły 32 zawodniczki.

6. Margarethe Bergane Norwegia +6.3 s

Czy dla zdobycia doświadczenia w takich wyścigach powinny występować reprezentantki Polski?