Maciej Kreczmer i Konrad Motor odpadli w eliminacjach

Rosjanin Gleb Retiwykh wygrał kwalifikacje do sprinterskich finałów w fińskim Lahti. Bardzo słabo na półtorakilometrowej trasie pobiegli Polacy, którzy już odpadli z sobotniej rywalizacji.

Maciej Mikołajczyk

Retiwykh półtorakilometrową trasę w Lahti pokonał w czasie 2:24,52 s. Drugie miejsce zajął Szwed Emil Joensson, a trzeci był Fin Anssi Pentsinen. Do dalszej fazy zawodów awansowali również Petter Northug, Andrew Newell, czy Anders Gloersen.

Ich losu nie podzielili Polacy. Konrad Motor i Maciej Kreczmer, bo o nich mowa, zajęli w eliminacjach odpowiednio sześćdziesiątą pierwszą i siedemdziesiątą szóstą pozycję. W najlepszej "30" zabrakło też m.in. Szwajcara Dario Cologni, Włocha Fabio Pasiniego, Rosjanina Nikity Kriukowa i lepszego na dłuższych dystansach Marcusa Hellnera.