Rosjanie zwyciężyli w sprincie drużynowym w Novym Meście

Po pasjonującym finiszu para Maksim Wylegżanin i Nikita Kriukow zwyciężyła w sprincie drużynowym stylem klasycznym w Novym Meście. Oprócz Rosjan na podium stanęły dwie pary z Norwegii.

Łukasz Witczyk

Biegnący na ostatniej zmianie w barwach rosyjskiej drużyny Nikita Kriukow zaledwie o 0,2 sek. wyprzedził Erik Brandsdal z pierwszej drużyny Norwegii. Na najniższym stopniu podium zameldowała się druga ekipa z tego kraju, którą stanowili Paal Golberg i Ola Vigen Hattestad. Oprócz Kriukowa rosyjską drużynę stanowił Maksim Wylegżanin, a w barwach Norwegii biegł Eldar Roenning.

Nic do powiedzenia nie miały pozostałe reprezentacje, które nie wytrzymały szybkiego tempa prowadzącej trójki. Czwarci na mecie Czesi stracili do zwycięzców prawie 14 sekund. Po dwóch punktach kontrolnych na prowadzeniu byli Szwedzi i wydawało się, że Marcus Hellner i Emil Joensson nawiążą walkę o zwycięstwo, lecz zawodnicy z tego kraju zmagali się z problemami i finałowy bieg ukończyli na 10. miejscu.

W półfinałach odpadły dwie reprezentacje Polski. Na 15. miejscu sprint drużynowy zakończyli Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. Z kolei na 30. lokacie sklasyfikowani zostali Jan Antolec i Sebastian Gazurek.