KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Justyna Kowalczyk: To mój najlepszy sprint stylem dowolnym w tym sezonie

Justyna Kowalczyk była zadowolona ze swojego występu w sobotnim sprincie "łyżwą" w Jakuszycach. Choć odpadła w ćwierćfinale, i tak uznała swój start za najlepszy w tej konkurencji w całym sezonie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W swoim biegu Justyna Kowalczyk zmierzyła się m.in. z Sylwią Jaśkowiec. Ostatecznie to właśnie druga z Polek mogła cieszyć się z awansu do dalszej części zawodów, jednak na twarzy Kowalczyk nie było żadnego strapienia - w tej konkurencji na sukces nie liczyła. - Ten ćwierćfinał sprawił, że jedna z nas weszła dalej, druga pobiegła najlepszy sprint "łyżwą" w tym sezonie. Walczyłyśmy, prowadziłyśmy, ładnie się nam współpracowało. To taka powtórka sprzed dwóch lat, podobnie się to rozegrało, nawet warunki podobne. Nie mam nic przeciwko temu, żeby w niedzielę też była powtórka, bo dwa lata temu wygrałam.

W przeszłości w sprincie "łyżwą" Polka startowała po przygotowaniach. Jak sama przyznała, teraz jest inaczej - w Jakuszycach w piątek skupiła się na "klasyku". -
Sprint stylem dowolnym nigdy nie był moim priorytetem, ale teraz przestaliśmy go trenować. Startuję, bo jestem w Polsce, ale żeby przejmować się rezultatem w tej konkurencji - to już minęło. Miałam dobry czas w kwalifikacjach, jestem zadowolona.

W sobotę w Jakuszycach nie brakowało dramaturgii - w wielu biegach były upadki, zdarzały się także złamane kijki. - Sporo się dzieje, bo trasa jest gładka, a wszyscy są razem. Wtedy każdy walczy, tak wyglądają sprinty. Kijki są takie, że niewiele trzeba, żeby je złamać. Takie są sprinty, dlatego ich nie lubię (śmiech) - powiedziała Kowalczyk.

Triumf Kikkan Randall w Szklarskiej Porębie, Sylwia Jaśkowiec tuż za podium

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×