Iivo Niskanen najlepszy w Kuusamo, Polacy daleko

Iivo Niskanen, 22-letni Fin, odniósł w Kuusamo pierwsze zwycięstwo w karierze. Młody zawodnik triumfował w biegu na 15 km stylem klasycznym. Reprezentanci Polski nie zdobyli pucharowych punktów.

Daniel Ludwiński
O Niskanenie już od dłuższego czasu mówi się, że jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Fin błysnął już na igrzyskach w Soczi, gdzie był o krok od medalu w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym, ostatecznie zajmując w nim czwarte miejsce. W Kuusamo w tej samej konkurencji, która jest jego koronną specjalnością, był już najlepszy.
Obok Niskanena na podium stanęli Norweg Martin Johnsrud Sundby, obrońca Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu, a także kolejny Fin Sami Jauhojaervi.Najlepszy z naszych biegaczy, Maciej Kreczmer, zajął pięćdziesiąte dziewiąte miejsce. Jan Antolec był siedemdziesiąty ósmy, a Maciej Staręga nie ukończył biegu.