Zwycięstwo Brandsdala w Drammen. Krogh najlepszy w klasyfikacji sprintów

Wśród mężczyzn obserwowaliśmy absolutną dominację Norwegów w ostatnim w tym sezonie sprincie. Zwyciężył Eirik Brandsdal, zaś po Kryształową Kulę sięgnął Finn Haagen Krogh.

Mateusz Makuch
Pierwszy i ostatni bieg sprinterski w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Eirika Brandsdala. Reprezentant Norwegii na początku zmagań sezonu 2014/2015 triumfował w biegu, który został rozegrany w fińskim Kuusamo. Na zakończenie, na ojczystej ziemi w Drammen, także pozbawił rywali złudzeń w gonitwie finałowej.
Drugą lokatę w środowym finale zajął Finn Haagen Krogh. Rodak Brandsdala tym samym stał się posiadaczem małej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w łącznej klasyfikacji sprintów.

Ponadto w finale w Drammen ujrzeliśmy jeszcze dwóch Norwegów oraz Rosjan. Jedynie Nikita Kriukow starał się włączyć do walki z gospodarzami o czołowe lokaty, lecz musiał obejść się smakiem i zadowolić najbardziej nielubianym przez sportowców miejscem - czwartym.

Tak samo, jak w przypadku pań, w finałach zabrakło Biało-Czerwonych. Maciej Staręga i Konrad Motor nie przebrnęli przez eliminacje.