Kanadyjczyk najlepszy w Szwecji. Alex Harvey wygrał Puchar Świata w Ulricehamn

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ADAM IHSE  /
PAP/EPA / ADAM IHSE /

Po blisko trzech latach przerwy Alex Harvey ponownie wygrał zawody Pucharu Świata. W sobotę kanadyjski narciarz był najlepszy w biegu na 15 km stylem dowolnym w Ulricehamn.

Harvey zwyciężył w pucharowej imprezie po czwarty w karierze. 28-latek imponuje wszechstronnością, gdyż dwa razy był najlepszy w krótkich prologach Tourów, raz w biegu łączonym ze startu wspólnego na 30 kilometrów, a teraz w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu indywidualnego. Jego triumf w Ulricehamn był zasłużony - na czołowych lokatach plasował się na wszystkich punktach pomiarowych, a do tego popisał się mocną końcówką.

Drugie miejsce zajął Martin Johnsrud Sundby, a trzecie Marcus Hellner, najlepszy z reprezentantów gospodarzy, który w tym sezonie wrócił do dawnej dobrej dyspozycji.

W czołowej dziesiątce nie zabrakło niespodzianek. Życiowymi osiągnięciami mogą się pochwalić Daniel Stock i Keishin Yoshida, którzy zajęli szóste i dziesiąte miejsce.