Tour de Ski: Ingvild Flugstad Oestberg wygrała w Lenzerheide. Norweżka liderką cyklu

Ingvild Flugstad Oestberg wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym w Lenzerheide będący drugim etapem Tour de Ski. Norweżka została liderką klasyfikacji generalnej cyklu.
Daniel Ludwiński
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: biegacze narciarscy

Mundial 2018: newsy, wideo, zdjęcia, ciekawostki, quizy i wiele więcej. Sprawdź serwis na MŚ!

Sukces Oestberg nie jest żadnym zaskoczeniem. 27-latka zawsze dobrze czuła się na szwajcarskich trasach, a w bieżącym sezonie prezentuje wysoką formę. W niedzielnym biegu triumfowała z przewagą blisko 26 sekund nad swoją rodaczką Heidi Weng. Pozostałe Norweżki uplasowały się poza czołową dziesiątką.

Niespodziankę sprawiła Sadie Bjornsen. Amerykanki zwykle lepiej spisują się w technice dowolnej i w sprintach, a w Lenzerheide Bjornsen stanęła na podium dystansowej konkurencji rozgrywanej stylem klasycznym.

Reprezentantki Polski nie startowały. W poniedziałek w Lenzerheide odbędzie się bieg na 10 km stylem dowolnym na dochodzenie. Jako pierwsza na trasę wyruszy Oestberg, która objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej Tour de Ski. Dotychczasowa liderka, specjalistka od sprintu Laurien Van Der Graaff, była w niedzielę trzydziesta piąta i straciła swoją dotychczasową pozycję w generalnej tabeli.