Justyna Kowalczyk o Monice Skinder: Dziewczynko, jesteś wielka!

Monika Skinder wywalczyła srebrny medal w sprincie techniką klasyczną podczas mistrzostw świata juniorek 2019 w Lahti. Justyna Kowalczyk była zachwycona tym rezultatem i postawą młodej biegaczki.

Dominika Pawlik
Justyna Kowalczyk Newspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Monika Skinder jest jedną z podopiecznych Justyny Kowalczyk, która jest członkinią sztabu szkoleniowego polskich juniorek. W niedzielę odniosła poważny sukces, jakim było wywalczenie srebra podczas biegu sprinterskiego.

Skinder uzyskała najpierw szósty czas kwalifikacji, a w swoim ćwierćfinale była druga. W półfinale zwyciężyła, a w biegu decydującym o medalach finiszowała za Kristine Stavaas Skistad.

Sukces jest tym większy, że 17-letnia reprezentantka Polski jest najmłodsza z 6-osobowego grona finalistek.

Nic więc dziwnego, że wynik i zdobycie srebrnego medalu podczas mistrzostw świata juniorek, niezwykle ucieszyło Justynę Kowalczyk. Mistrzyni olimpijska skomentowała to krótko: "Dziewczynko, jesteś wielka!" i zamieściła zdjęcie Skinder z telebimu.

Nie jest to pierwszy powód do radości, który Skinder dała swoim trenerom. Kilka dni temu po po raz pierwszy zdobyła punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zajmując 20. miejsce.

Czy Monika Skinder jeszcze co najmniej raz będzie w czołowej dwudziestce zawodów Pucharu Świata 2018/2019?