PŚ w biegach: Norwegowie najlepsi w Lahti. Polacy odpadli w kwalifikacjach

Reprezentanci Norwegii triumfowali w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lahti. W rywalizacji sprinterów najlepszy był Johannes Hoesflot Klaebo, natomiast wśród kobiet Maiken Caspersen Falla.

Piotr Szarwark
Johannes Hoesflot Klaebo PAP/EPA / MARKKU OJALA / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Podczas rywalizacji sprinterskiej w Lahti na starcie stanęło dwóch reprezentantów Polski - Maciej Staręga oraz Kamil Bury. Obaj zakończyli udział w zmaganiach na kwalifikacjach, ale o szczególnym pechu może mówić ten pierwszy, bowiem do miejsca w czołowej "30" zabrakło mu 0,06 sekundy. Bury natomiast uplasował się na 58. miejscu.

Wśród mężczyzn triumfował Johannes Hoesflot Klaebo (w finale uzyskał czas 2.52,06 s). Tym samym Norweg umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jako drugi linię mety przekroczył Federico Pellegrino (ze stratą 0,3 sekundy do Klaebo), a podium uzupełnił Finn Haagen Krogh (0,61 straty do zwycięzcy).

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Maiken Caspersen Falla, uzyskując w finale czas 2.43,64. Drugie miejsce zajęła Sophie Caldwell (0,11 sekundy straty do Falli), natomiast trzecia pozycja przypadła Maji Dahlqvist (0,37 sekundy straty). Polki nie startowały.