PŚ w biegach: Diggins i Pellegrino najlepsi w Cogne. Polacy na odległych miejscach

Zwycięstwem Jessiki Diggins i Federico Pellegrino zakończyły się sobotnie biegi sprinterskie stylem dowolnym. Maciej Staręga i Kamil Bury nie zdołali przebrnąć eliminacji.

Mateusz Kozanecki
Maciej Staręga East News / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Finałowy bieg pań przyniósł sporo emocji. Trzy pierwsze zawodniczki przekroczyły linię mety w ciągu zaledwie jednej sekundy. Zwyciężyła Jessica Diggins, przed Sandrą Ringwald i Johanną Hagstroem.

Na dziewiątym miejscu rywalizację ukończyła zwyciężczyni eliminacji Nadine Faehndrich ze Szwajcarii. Polki w Cogne nie wystartowały. Na starcie zabrakło również sporej grupy czołowych biegaczek. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała Ingvild Flugstad Oestberg (1237 pkt), druga jest Natalia Nieprajewa (1079 pkt), a podium uzupełnia Krista Parmakoski (1002 pkt).

Zmagania panów zakończyły się dubletem gospodarzy. Najlepszy w biegu finałowym był Federico Pellegrino. Drugi był Franceso De Fabiani, który wbiegł na metę niemal równocześnie z Lucasem Chanavatem. O kolejności zadecydował fotofinisz.

Do rywalizacji przystąpiło dwóch Polaków, jednak żadnemu z nich nie udało się przebrnąć kwalifikacji. Maciej Staręga zajął 42. miejsce, a Kamil Bury był 54. Liderem PŚ pozostał Johannes Hoesflot Klaebo (1134 pkt).