Biegi narciarskie. Linn Svahn i Paal Golberg najlepsi w Falun. Słaba postawa Polaków

Linn Svahn i Paal Golberg zwyciężyli w Falun zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sprincie techniczną klasyczną. Słabo spisali się reprezentanci Polski.

Piotr Szarwark
Maciej Staręga Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Finał rywalizacji kobiet w sprincie techniką klasyczną był niezwykle emocjonujący i rozstrzygał się do ostatnich metrów. Po bardzo wyrównanej walce triumfowała Norweżka, Linn Svahn, wyprzedzając o zaledwie 0,08 sekundy Natalię Nieprajewą. Trzecie miejsce zajęła Jonna Sundling - straciła 0,1 sekundy do zwyciężczyni. Polki nie startowały.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Norweg, Paal Golberg. Drugie miejsce zajął jego rodak, Erik Valnes (ze stratą 0,52 sekundy), a podium uzupełnił Aleksander Bolszunow (0,92 sekundy straty). Ze względu na kontuzję na starcie zabrakło Johannesa Hoesflot Klaebo.

W Falun startowało dwóch reprezentantów Polski: Maciej Staręga oraz Kamil Bury. Obaj odpadli w kwalifikacjach.