Therese Johaug wygrała bieg na 34 km, Ingvild Oestberg straciła tylko 4 sekundy do triumfatorki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / NORDPOLE / Na zdjęciu: Therese Johaug
Newspix / NORDPOLE / Na zdjęciu: Therese Johaug

Therese Johaug wygrała bieg na 34 kilometry techniką łyżwową ze startem i metą w Meraker. Cztery sekundy po triumfatorce finiszowała Ingvild Flugstad Oestberg.

Według pierwotnych planów czwarty etap cyklu Ski Tour miał liczyć 38 kilometrów i zostać rozegrany na trasie ze Szwecji (Storlien) do Norwegii (Meraker). Z powodu silnego wiatru organizatorzy zmienili jednak plany. Ostatecznie zawodniczki przebiegły 34 kilometry ze startem i metą w Norwegii.

Therese Johaug zameldowała się najszybciej już na pierwszym punkcie bonusowym umiejscowionym na trzecim kilometrze. Po dwudziestu kilometrach, 23 sekundy do liderki traciła Ingvild Flugstad Oestberg, 24 Heidi Weng, a 30 Ebba Andersson.

W pościg za starszą o trzy lata rodaczką ruszyła Oestberg, która traciła tylko 7.9 sekundy na 31. kilometrze. 1700 metrów przed końcem różnica między tymi zawodniczkami wynosiła 6.4 sekundy.

Zawodniczka biegnąca w żółtym plastronie liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata okazała się jednak najmocniejsza i utrzymała przodownictwo. Oestberg finiszowała 4 sekundy później od zwyciężczyni. Na trzecim stopniu podium stanęła Weng. Trzy Norweżki były w czołowej trójce również we wszystkich trzech poprzednich biegach zaliczanych do cyklu Ski Tour. Johaug wygrała też sobotnią rywalizację w Oestersund na 10 kilometrów techniką łyżwowąniedzielny bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym, a także wtorkowy sprint w Aare.

W sobotę zostanie rozegrany sprint techniką klasyczną w Trondheim. W niedzielę, ostatniego dnia rywalizacji w cyklu Ski Tour zawodniczki będą miały do pokonania 15 kilometrów klasykiem.

111.Monika SkinderPolska1
Która zawodniczka zajmie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Ski Tour 2020?