Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Gorzkie słowa Justyny Kowalczyk. W biathlonie lepiej niż w biegach narciarskich

Biathlon cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony biegaczek narciarskich, które decydują się na starty z karabinem na plecach. Justyna Kowalczyk zdradziła, że sama namawiałaby do tego zawodniczki, które nie mieszczą się w kadrze.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Justyna Kowalczyk Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Coraz więcej biegaczek narciarskich decyduje się na porzucenie tej dyscypliny sportu i rywalizuje w biathlonie. Najlepszym przykładem jest Niemka Denise Herrmann, która zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. W jej ślady chce pójść Szwedka Stina Nilsson. W rozmowie ze szwedzkimi mediami przyznała, że czuje się szczęśliwsza jako biathlonistka.

W Polsce póki co żadna zawodniczka z biathlonowej kadry nie ma za sobą kariery w biegach narciarskich. Zdaniem Tomasza Sikory taki stan rzeczy spowodowany jest tym, że biegaczki w kadrze mogą współpracować z Justyną Kowalczyk i Aleksandrem Wierietielnym.

"Mają ich przy sobie, ogromne autorytety, ludzie sukcesu, co tu chcieć zmienić w tak młodym wieku" - napisał na Twitterze były polski biathlonista. Głos w tej sprawie zabrała także sama Kowalczyk, która między wierszami zasugerowała, że w Polskim Związku Biathlonu panuje większy profesjonalizm niż w Polskim Związku Narciarskim, który zarządza biegami narciarskimi w Polsce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody


"Tak sobie myślę, że niektóre młodsze dziewczynki, te które w kadrze nie są, to sama bym namawiała. Bo miałyby więcej profesjonalizmu i lepsze perspektywy w Polsce. Przynajmniej tak to wygląda zza płota" - stwierdziła na Twitterze najlepsza polska biegaczka w historii.

Władze PZBiath dbają o rozwój tej dyscypliny w Polsce. Inwestowane są pieniądze w nowoczesny ośrodek biathlonowy w Dusznikach-Zdroju, gdzie są ambicje, by w przyszłości odbywały się zawody Pucharu Świata. Na takie wsparcie związku nie mogą liczyć biegaczki, choć w Zakopanem powstały nowe trasy biegowe.

Byłe biegaczki w biathlonie radzą sobie zazwyczaj dobrze. Co prawda muszą sporo czasu poświęcić na trening strzelecki, ale ewentualne błędy nadrabiają szybkim biegiem. Dodajmy, że w biathlonie biega się jedynie techniką dowolną. 


Czytaj także:
Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle najprawdopodobniej jednak z kibicami!
Tragiczna śmierć łyżwiarki figurowej. Jekatierina Aleksandrowska popełniła samobójstwo

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×