Biegi narciarskie. Puchar Świata w Davos. Trzech reprezentantów Polski w czołowej "30" sprintu techniką dowolną

Monika Skinder, Weronika Kaleta oraz Maciej Staręga wywalczyli punkty Pucharu Świata w sprincie techniką dowolną, rozgrywanym w szwajcarskim Davos. Triumfatorami zmagań zostali Amerykanka Rosie Brennan oraz Włoch Federico Pellegrino.

Adrian Nuckowski
Monika Skinder PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Monika Skinder
Po tygodniowej przerwie do rywalizacji powrócili biegacze oraz biegaczki. Warto zaznaczyć, że do Davos nie zdecydowały się przyjechać reprezentacje Szwecji, Norwegii oraz Finlandii.

Rywalizację kobiet wygrała Rosie Brennan. Amerykanka wyprzedziła w wielkim finale Słowenkę, Anamariję Lampic oraz Natalię Nieprajewą. Poza podium uplasowały się reprezentantka gospodarzy, Nadine Faehndrich, kolejna z Amerykanek Sophie Caldwell oraz Eva Urevc.

W czołowej "30" uplasowały się dwie reprezentantki Polski - Monika Skinder (15. miejsce) oraz Weronika Kaleta (26. miejsce). Dla drugiej z wymienionych zawodniczek były to pierwsze punkty w karierze. Kwalifikacji nie przebrnęła Izabela Marcisz.

41. Izabela Marcisz Polska

Wśród mężczyzn nieobecność czołowych reprezentacji najbardziej wykorzystał Włoch Federico Pellegrino, dla którego było to 10. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Rosjanin Aleksander Bolszunow, a dość niespodziewanie podium uzupełnił Andrew Young. Na 28. pozycji został sklasyfikowany Maciej Staręga. W eliminacjach odpadli Kamil Bury, Dominik Bury oraz Dawid Damian. Wyniki sprintu stylem dowolnym mężczyzn w Davos: