Wielki sukces! Polka wicemistrzynią świata

Polska biegaczka narciarska Monika Skinder została wicemistrzynią świata do lat 23 w sprincie na dystansie 1.2 kilometra. Polka przegrała jedynie ze Szwedką, Moą Hansson. Brązowy medal zajęła reprezentująca Rosję Natalija Miekriukowa.

Michał Gałęzewski
Monika Skinder Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Monika Skinder
W norweskiej miejscowości Lygna odbywają się mistrzostwa świata do lat 23. Zgłoszono cztery Polki, nie wystartowała ostatecznie Izabela Marcisz. W kwalifikacjach odpadła natomiast Magdalena Kobielusz, która została sklasyfikowana na 56. miejscu. W kwalifikacjach na 19. miejscu bieg zakończyła Monika Skinder, a 20. była Weronika Kaleta.

Kaleta wystartowała w pierwszym ćwierćfinale, w którym biegła m.in. z późniejszą mistrzynią świata. Wygrała późniejsza mistrzyni - Moa Hansson, a Kaleta zajęła 4. miejsce. Nie awansowała jednak z czasem do półfinału. Dużo lepiej spisała się natomiast Skinder, która wygrała swój bieg z dobrym czasem i awansowała do półfinału.

Monika Skinder biegła w drugim półfinale, z którego ze względu na bardzo szybkie tempo awansowały aż cztery zawodniczki do finału! Skinder dobiegła na pierwszym miejscu. W finale musiała uznać jedynie wyższość Hansson, która zakończyła rywalizację ze złotym medalem.

W trwających w Norwegii mistrzostwach świata, w biegu na 10 kilometrów urodzona w 2001 roku Skinder zajęła 11. miejsce - najlepsza z Polek, rok starsza Izabela Marcisz była czwarta.