KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kuriozalna sytuacja. Zwyciężczyni mistrzostw Polski odebrano medal za śmiecenie

Edyta Lewandowska zwyciężyła w ultradystansowym biegu górskim Łemkowyna Ultra Trail. Odebrano jej jednak złoty medal, bo rzuciła opakowanie po żelu w niedozwolonym miejscu.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Edyta Lewandowska Facebook / Edyta Lewandowska / Na zdjęciu: Edyta Lewandowska

Organizatorzy biegu na dystansie 70 kilometrów, który równocześnie miał rangę mistrzostw Polski, zdyskwalifikowali Edytę Lewandowską z Elite Runners Team, ta jednak nie zgadza się z decyzją i wystosowała oświadczenie na swoim profilu na Facebooku.

Biegaczka przyznała się do błędu i przeprosiła za niego. Za formę zadośćuczynienia zaproponowała medialną akcję posprzątania szlaku, po którym biegła. "Wszystkie moje siły skierowane były na walkę o najwyższe sportowe cele. Nie zrobiłam tego z premedytacją-zmęczenie, walka i stres spowodował, że tak się stało" - napisała.

Dodała również, że sytuacja z wyrzuceniem pustego opakowania nie miała przecież znaczenia dla losów samego biegu. "Wielokrotnie podczas różnych startów, również rangi mistrzostw świata, byłam świadkiem nieregulaminowych incydentów z udziałem supportu czy samych rywalizujących między sobą zawodników. Nigdy nie zgłaszałam protestu ufając, że tak czy inaczej na mecie wygra lepszy" - kontynuowała.

"Obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia, niszczenia roślinności oraz innych działań niosących szkodę przyrodzie (...). Niestosowanie się do któregokolwiek z punktów Regulaminu może grozić dyskwalifikacją uczestnika" - czytamy w regulaminie zawodów.

Lewandowska uważa, że decyzja nie jest zgodna z duchem rywalizacji oraz fair play. Regulamin zawodów nie pozwala na odwołanie się zawodnika od dyskwalifikacji, więc prawdopodobnie nie dojdzie do zmiany decyzji.

Reakcje kibiców pod wpisem są różne, niektórzy uważają, że kara jest nieadekwatna do czynu, a inni twierdzą, że regulamin jest równy dla wszystkich.

ZOBACZ WIDEO Esport obok targów na Poznań Game Arena. Komentatorzy CS:GO: Tak musi być!
Czy kara jest adekwatna do czynu Lewandowskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook
Komentarze (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×