Tragiczna śmierć amerykańskiego bobsleisty. Pavle Jovanovic popełnił samobójstwo

Pavle Jovanović nie żyje. Były amerykański bobsleista popełnił samobójstwo. Miał 43 lata. - Społeczność sportów zimowych poniosła tragiczną stratę - powiedział Aron McGuire, jego kolega z bobslejowego zespołu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Pavle Jovanović Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Pavle Jovanović
Jak informuje serwis usatoday.com, do samobójczej próby Pavle Jovanovica doszło 3 maja. Były bobsleista miał 43 lata. Jego największym sukcesem w karierze było zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata w 2004 roku w czwórkach. Startował także w dwójkach. Był uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku.

Jovanovic woją karierę rozpoczął w 1997 roku. Był członkiem zespołu kierowanego przez Todda Haysa i współpracując z nim odnosił największe sukcesy. Dla bobslejowego środowiska w Stanach Zjednoczonych to ogromna strata.

- Społeczność sportów zimowych poniosła tragiczną stratę. Jego pasę i zaangażowanie widzieli i odczuwali wszyscy koledzy z drużyny, trenerzy, zawodnicy i fani sportu. miał trwały wpływ na wszystkich, którzy mieli okazję spędzić z nim czas - powiedział Aron McGuire, szef amerykańskiej federacji bobslejów i saneczkarstwa.

O śmierci Jovanovica w mediach społecznościowych piszą też inni jego koledzy z bobslejowego toru. - Pavle był jedynym w swoim rodzaju oryginałem - pożegnał go Greg Sand. - To był sportowiec, który wyznaczył standardy koncentracji, poświęcenia i dokładności - dodał Steve Mesler, złoty medalista olimpijski.

***

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Czytaj także:
Andreas Kuettel: Nie utknąłem w domu. Wiem, co mam robić
Hokej. Prezes PZHL: Koronawirus dał nam mocno w kość

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×