Pokaz polskiej siły na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Czarnogórze

Polski boks zademonstrował rosnącą siłę na europejskiej scenie, tym razem na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Boksie, które odbyły się w Budvie w Czarnogórze. Nasi reprezentanci wrócili z siedmioma medalami, w tym dwoma złotymi.

Artur Babicz
Artur Babicz
Kadra Polski na młodzieżowych mistrzostwach Europy w boksie Twitter / Kadra Polski na młodzieżowych mistrzostwach Europy w boksie
Wśród największych osiągnięć polskiego zespołu znalazły się złote medale zdobyte przez Martynę Jancelewicz i Julię Szeremetę w swoich odpowiednich kategoriach. Jancelewicz, walcząca w kategorii do 81 kilogramów, wykazała swoje umiejętności i determinację, pokonując Rosjankę Albinę Kudinową. Z kolei Szeremeta, startująca w kategorii do 57 kilogramów, zapewniła sobie najwyższy stopień podium, pokonując Bojanę Gojković z Czarnogóry.

Te zwycięstwa nie były jedynymi chwilami radości dla polskiego zespołu. Na Mistrzostwach Polska zdobyła również pięć brązowych medali, co świadczy o głębi i talencie w polskich szeregach bokserskich. Brązowe medale zdobyli Natalia Kuczewska, Barbara Marcinkowska, Wiktoria Tereszczak, Oliwia Toborek i Cezary Znamiec, każdy z nich wykazał godną podziwu umiejętność i wytrzymałość w trakcie turnieju.

Ogólny występ Polski na mistrzostwach był godny uwagi, bowiem nasza kadra zdobyła aż siedem medali. To osiągnięcie pozwala mieć nadzieję, że boks w Polsce ma przyszłość i z czasem może się to odzwierciedlić również na zawodowych ringach.

ZOBACZ WIDEO: Damian Janikowski: "Będziemy się nawzajem okładać. Albo ja padnę, albo on"

Gdy ci młodzi sportowcy będą kontynuować rozwój i doskonalenie swoich umiejętności, przyszłość polskiego boksu, szczególnie kobiecego, rysuje się w jasnych barwach, z nowym pokoleniem gotowym do zaznaczenia swojej obecności na międzynarodowej scenie. Młodzieżowe mistrzostwa Europy w boksie w Czarnogórze niewątpliwie stanowią krok ku większym osiągnięciom dla tych obiecujących bokserów.

Zobacz także: Tyson Fury najprzystojniejszym sportowcem świata
Zobacz także: Zaskakujący zapis w umowie Kownackiego

Czy Martyna Jancelewicz i Julia Szeremeta zdobędą medale igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×