Suzuki Boxing Night VI. Damian Durkacz: Ostatni sprawdzian przed Paryżem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Damian Durkacz
zdjęcie autora artykułu

- To mój ostatni i bardzo ważny sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi w Paryżu. Później jeszcze zgrupowanie w Gruzji i wyjazd do Francji - mówi Damian Durkacz (63 kg) przed Suzuki Boxing Night VI w Lublinie.

W tym artykule dowiesz się o:

- To już mój 5 występ na gali Suzuki Boxing Night i szczególnie istotny ze względu na zbliżające się dokończenie europejskich kwalifikacji do igrzysk w Tokio. Pojedynek z Egorem Bejenaru będzie dla mnie ostatnim testem przed turniejem w Paryżu - powiedział 22-letni Damian Durkacz.

Pięściarza Concordii Knurów dzieli tylko 1 wygrana od awansu na igrzyska olimpijskie. Ale zanim pojedzie do Paryża na walkę z Węgrem Milanem Fodorem, czeka go bój w Lublinie z rywalem z Mołdawii.

- Po walce z Bejenaru czeka mnie wyjazd na zgrupowanie do Gruzji w drugiej połowie maja. To świetny pomysł przed kwalifikacjami olimpijskimi w Paryżu. Tam doszlifujemy formę i pełni nadziei pojedziemy do Francji. To już niecały miesiąc! - przyznał Damian Durkacz.

Biało-Czerwoni 7 maja, w piątek, podczas Suzuki Boxing Night VI w Lublinie stoczą z Mołdawią 9 walk. Poza wymienioną, dojdzie do pojedynków: 57 kg Jarosław Iwanow vs Dmitri Verhovetshi, 69 kg Mateusz Polski vs Vasili Belous, 69 kg Filip Wąchała vs Davron Bozorov, 75 kg Bartosz Gołębiewski vs Vlad Gavriliuc, 81 kg Daniel Adamiec vs Marin Bucataru, 91 kg Mateusz Bereźnicki vs Andrei Zaplitini, +91 kg Oskar Safaryan vs Ion Puiu, +91 Kg Karol Krupienik vs Alexei Zavatin.

Zobacz także: GROMDA w Stanach Zjednoczonych?! Trwają poważne rozmowy

Zobacz także: Legenda walk na gołe pięści chce bić się z Tomaszem Adamkiem. "Walka zrobiłaby wielkie show"

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Wasilewski przypomniał zabawną sytuację związaną z Arturem Szpilką. Tą historią rozśmieszył wszystkich!

Źródło artykułu: