Najman oddał hołd legendzie. Na zdjęciu znalazł się młodziutki Adamek [FOTO]

13 lipca 2012 r. odszedł Jerzy Kulej. Marcin Najman nie zapomniał o rocznicy śmierci wielkiego boksera i trenera. Zobacz post "El Testosterona".

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Marcin Najman WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marcin Najman
"Dziesiąta rocznica…" - napisał Marcin Najman na Instagramie, gdzie zamieścił zdjęcia (patrz poniżej) z Jerzym Kulejem. Dwukrotny mistrz olimpijski w boksie (IO Tokio 1964 i IO Meksyk 1968) zmarł 13 lipca 2012 r. z powodu choroby nowotworowej. Miał 71 lat.

Kulej uznawany jest za najwybitniejszego polskiego boksera w historii. Jednego z najsłynniejszych pięściarzy w historii światowego boksu amatorskiego. Stoczył 348 walk w karierze (317 wygrał, 6 zremisował i 25 przegrał). Nigdy nie leżał na deskach.

Po zakończeniu kariery pracował jako trener m.in. Najmana i menedżer boksu zawodowego, występował również w roli komentatora telewizyjnego. W latach 2001-05 był posłem na Sejm.

Na jednej z udostępnionych fotografii (slajd nr 2 poniżej) widać Tomasza Adamka - byłego zawodowego mistrza świata International Boxing Federation i International Boxing Organization w wadze junior ciężkiej oraz World Boxing Council w wadze półciężkiej.

Zobacz:
Wielkie starty Polaków w Tokio. To były dla nas wspaniałe igrzyska
Jerzy Kulej: Japończycy grali nasz hymn bez nut

ZOBACZ WIDEO: "Nie mam zamiaru tego ukrywać". Gamrot zaszalał po walce
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×