Potężny skandal na gali boksu zawodowego w Polsce

Gala Kapeo Rocky Boxing Night miała być zapamiętana głównie dzięki powrotowi na ring Adama Kownackiego. Jednak "pokazali się" również inni przedstawiciele wagi ciężkiej. Do potężnego skandalu doszło w walce Artura Bizewskiego i Marcina Sianosa.

Artur Babicz
Artur Babicz
Marcin Sianos fauluje Artura Bizowskiego Twitter / Marcin Sianos fauluje Artura Bizowskiego
Waga ciężka to często również duże emocje. Tak też było w starciu Artura Bizewskiego (9-0, 4 KO) z Marcinem Sianosem (0-1). Obaj to doświadczeni zawodnicy w sportach walki, którzy próbowali swoich sił w różnych dyscyplinach. Tym razem postanowili się zmierzyć w boksie. Co więcej, dla Sianosa to był debiut... i zostanie on zapamiętany na długo.

Pierwsza runda przebiegała dość zaskakująco. Mogłoby się wydawać, że Bizewski powinien wykorzystać swoje doświadczenie na ringu, ale to Sianos był bardziej skuteczny. W pewnym momencie miał nawet zamroczonego rywala po trafieniu go prawym sierpem. Ostatecznie jednak Bizewski dotrwał do końca rundy.

Kiedy wydawało się, że drugie starcie dla Sianosa może być formalnością, ten zrobił coś skandalicznego. Zachował się jakby walczył w swojej podstawowej dyscyplinie, czyli MMA. Wszedł w nogi rywala, którego obalił. Gdy Bizewski był na macie, to jeszcze oberwał dwoma uderzeniami z łokcia.

ZOBACZ WIDEO: Marian Ziółkowski wraca do klatki KSW! Znamy jego rywala

Po tym zachowaniu sędzia nie miał żadnych wątpliwości i zdyskwalifikował debiutanta. Na tym jednak nie koniec. W hali zgromadzona była grupa kibiców Artura Bizewskiego, i ci chcieli sami wymierzyć sprawiedliwość Sianosowi. Ostatecznie rozróbę udało się powstrzymać dzięki interwencji ochrony. Po tym zamieszaniu oburzenia całym zajściem nie krył Bizewski.

- Frajerski numer. Do tej pory miałem do niego szacunek, ale się k***a nie robi - podsumował dobitnie triumfator.

Zobacz także: Joshua vs. Ngannou. Poznaliśmy pełną kartę walk
Zobacz także: Show Legierskiego na gali Oktagon MMA

Czy Marcin Sianos powinien otrzymać dodatkową karę za skandaliczny faul?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×