To się znów dzieje. Kolejna potężna gala boksu w Arabii Saudyjskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Uczestnicy gali w Arabii Saudyjskiej
Materiały prasowe / / Uczestnicy gali w Arabii Saudyjskiej
zdjęcie autora artykułu

Fani boksu przeżywają szczęśliwe miesiące. Poznaliśmy kartę walk kolejnej gali w Arabii Saudyjskiej, gdzie znów powalczą najlepsi pięściarze na świecie. Już 1 czerwca wystąpią m.in. Deontay Wilder, Zhilei Zhang, Daniel Dubois czy Filip Hrgović.

Wygląda na to, że 1 czerwca w Rijadzie po raz kolejny zobaczymy najlepszych pięściarzy na świecie. Turki Alalshikh ponownie zorganizuje galę, o której będzie mówił cały świat sportu. Wystarczy powiedzieć, że w walce wieczoru zobaczymy najlepszych przedstawicieli kategorii półciężkiej z ostatnich lat. Mowa o Arturze Beterbijewie (20-0) i Dmitriju Biwole (22-0). Stawką tego starcia będą wszystkie tytuły mistrzowskie w tej kategorii wagowej.

Jednak najbardziej intrygująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy dwoma wielkimi organizacjami promotorskimi: Queensberry i Matchroom. Wystawią oni naprzeciw siebie po pięciu najlepszych pięściarzy, co ma rozstrzygnąć, który z promotorów ma obecnie najlepszych jakościowo pięściarzy. Oczy fanów najbardziej są zwrócone w kierunku rywalizacji w kategorii ciężkiej, bowiem zobaczymy tam wielkie nazwiska.

W co-main eventach zmierzą się Deontay Wilder (43-3-1) i Zhang Zhilei (26-2-1) oraz Filip Hrgović (17-0) i Daniel Dubois (20-2). Oba zestawienia to potyczki pięściarzy znajdujących się w TOP 10 wielu światowych rankingów. Dlatego dla każdego z uczestników tych potyczek ewentualna wygrana może okazać się przepustką do walki mistrzowskiej.

Oprócz rywalizacji w królewskiej kategorii wagowej zobaczymy inne starcia. W tym nietypowym meczu wystąpią również przedstawiciele dywizji piórkowej, półciężkiej oraz średniej. W szczególności warto zwrócić uwagę na tę pierwszą, bowiem w walce Ray’a Forda z Nickiem Ballem stawką będzie pas mistrzowski WBA.

ZOBACZ WIDEO: Osiągnął cel. Damian Janikowski potwierdza wielką walkę

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej w Arabii Saudyjskiej odbędzie się inna wielka gala. Na 18 maja zaplanowane jest już wydarzenie, w którym w walce wieczoru zmierzą się Tyson Fury i Ołeksandr Usyk. Natomiast na majowej karcie walk również nie zabraknie wielkich nazwisk (więcej TUTAJ).

Karta walk gali w Arabii Saudyjskiej (Beterbijew - Biwoł):

Artur Beterbijew (20-0, 20 KO) vs Dmitrij Biwoł (22-0, 11 KO) Deontay Wilder (43-3-1, 42 KO) vs Zhang Zhilei (26-2-1, 21 KO) Filip Hrgović (17-0, 14 KO) vs Daniel Dubois (20-2, 19 KO) Ray Ford (15-0-1, 8 KO) vs Nick Ball (19-0-1, 11 KO) Craig Richards (18-3-1, 11 KO) vs Willy Hutchinson (17-1, 13 KO) Ammo Williams (16-0, 11 KO) vs Hamzah Sheeraz (19-0, 15 KO)

Zobacz także: Conor McGregor wraca do klatki! Zobacz także: Koniec marzeń Andrzeja Wawrzyka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy gale pięściarskie powinny odbywać się w Arabii Saudyjskiej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)