Paweł Głażewski o walce o pas: Lepszej okazji na tytuł nie będzie. Jadę wygrać

Już 6 grudnia w Oldenburgu kolejny Polak będzie miał szansę zdobyć pas mistrza świata. W Niemczech Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) o pas WBA wagi półciężkiej powalczy z Jurgenem Brahemerem (44-2, 32 KO).

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Polak szybko zaakceptował propozycję pojedynku z Niemcem. - Nad przyjęciem oferty nie zastanawiałem się nawet jednej chwili, takich okazji nie można odrzucać. Cieszę się, że otrzymałem taką szansę. Jadę do Niemiec po pas i wierzę, że stać mnie na wygraną - stwierdził "Głaz", dla którego walka z Juergenem Braehmerem będzie trzecią w roku 2014.
Paweł Głażewski już rozpoczął obóz przygotowawczy. - Termin jest idealny, ponieważ dzień wcześniej miałem mieć walkę wieczoru na gali w Wieliczce. Mam za sobą już cztery tygodnie przygotowań, czuję się świetnie - dodał w rozmowie z ringpolska.pl.

Białostoczanin uważa, że pojedynek z dużo bardziej doświadczonym 36-latkiem jest jego życiową szansą, którą musi wykorzystać. - Lepszej okazji na zdobycie tytułu mistrza świata nie będzie. Wiadomo, że na tym poziomie nie ma słabych pięściarzy, ale widzę w tej walce swoje szanse - zakończył.

Podczas tego samego wydarzenia planowane są też pojedynki Mateusza Masternaka z Jeanem Markiem Mormeckiem i Yoana Pabla Hernandeza z Olą Afolabim.

Źródło: ringpolska.pl

Paweł Głażewski powalczy o mistrzostwo świata!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×