WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Znana data i miejsce pogrzebu Andrzeja Gmitruka

W wieku 67 lat, nagle, zmarł Andrzej Gmitruk. Pogrzeb wybitnego trenera bokserskiego odbędzie się w czwartek, 29 listopada w Warszawie. Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej zaplanowanej na godzinę 13:10.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Andrzej Gmitruk

Msza zostanie odprawiona w parafii pod wezwaniem Św. Wincentego a Paulo w Warszawie przy ulicy Świętego Wincentego 81. Po niej rozpoczną się uroczystości pogrzebowe wybitnego trenera na cmentarzu Bródnowskim. 

Przypomnijmy, że tragiczna wiadomość o śmierci Andrzeja Gmitruka obiegła media we wtorkowy poranek, 20 listopada. Pierwsze informacje mówiły o tym, że 67-letni trener zginął w pożarze domu. 

Później, po sekcji zwłok, prokuratura poinformowała, że przyczyna zgonu była inna. Andrzej Gmitruk zmarł w wyniku ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Niewielki pożar, do którego doszło w domu (zapalił się plastikowy stolik), nie miał wpływu na zgon trenera. 

Więcej szczegółów tragedii podał przyjaciel szkoleniowca, Adam Krzysztof. - W poniedziałek była rocznica śmierci śp. syna Andrzeja Gmitruka. Trener zapalił świeczkę ku jego pamięci na tarasie swojego domu. Przez tę świeczkę ogień zajął cały stolik na tarasie. Trener obudził się, biegł na taras, aby ugasić pożar, w trakcie gaszenia poniósł śmierć - opisał. 

Andrzej Gmitruk był przez wiele lat trenerem reprezentacji Polski, doprowadzając naszych pięściarzy do wielu medali, także na igrzyskach olimpijskich. Wielkie sukcesy święcił trenowany przez niego Tomasz Adamek, którego poprowadził m.in. do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. Tuż przed śmiercią przygotowywał Artura Szpilkę do zwycięskiej walki z Mariuszem Wachem.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 80. Andrzej Gmitruk: Andrzej Gołota dwa razy powinien zostać mistrzem świata, ale boks w USA nie był wtedy czystą rywalizacją

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×