Cenna lekcja dla Macieja Sulęckiego. "Straciłem głowę"

Maciej Sulęcki po ringowej wojnie pokonał jednogłośnie na punkty Gabriela Rosado, ale w dziewiątej rundzie dwukrotnie leżał na deskach. Po walce polski bokser nie ukrywał swojej wściekłości.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Maciej Sulęcki Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki
Polski bokser był faworytem walki z Gabriel Rosado. Przez większą część potyczki miał przewagę, kontrolował wydarzenia w ringu. Tak było do dziewiątej rundy. Po ciosach Rosado Maciej Sulęcki dwukrotnie leżał na deskach. Przed nokautem uratował go gong kończący rundę. W kolejnych starciach obaj zawodnicy poszli na bokserską wojnę, ale Rosado nie zdołał już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Po walce Sulęcki cieszył się z wygranej, ale nie ukrywał wściekłości. - Trzeba trzymać koncentrację do końca, bo wszystko przez to, że ją straciłem. Mogłem szybciej skończyć walkę, czułem to, ale gdzieś straciłem głowę - powiedział Polak w rozmowie z dziennikarzem ringpolska.pl.

Na błędy popełnione przez Polak zwrócili uwagę dziennikarze i eksperci. - Wiedziałem, że mam przewagę i kontroluję pojedynek. Nie czułem zagrożenia z jego strony. Trafił mnie w końcu przez głupotę. Myślałem, że to już koniec walki. Moja głowa uciekła w przestworza i zapłaciłem karę - dodał Sulęcki.

Dzięki wygranej w następnej walce zmierzy się z mistrzem świata federacji WBO - Demetriusem Andrade. Polak już zapowiada, że wyciągnie wnioski przed kolejną potyczką. - To jest cenna lekcja. W czerwcu będę mistrzem świata! - zadeklarował.

ZOBACZ WIDEO: Daniel Omielańczuk o walce Strusa. "Trochę go przewieźli z werdyktem"
Czy Maciej Sulęcki zostanie w przyszłości mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×