Giennadij Gołowkin z nowym szkoleniowcem. Będzie pracował z trenerem Kliczki

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Giennadij Gołowkin
East News / Na zdjęciu: Giennadij Gołowkin
zdjęcie autora artykułu

Jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe Giennadij Gołowkin związał się z nowym trenerem. Jego szkoleniowcem będzie Johnathon Banks, który współpracował z Władimirem Kliczką.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=21955]

Giennadij Gołowkin[/tag] niedawno zakończył współpracę z legendarnym trenerem - Abelem Sanchezem. Panowie nie doszli do porozumienia w sprawach finansowych. Kazach przekazał informację, że jego nowym szkoleniowcem będzie Jonathon Banks, który znany jest przede wszystkim ze współpracy z byłym mistrzem świata w kategorii ciężkiej - Władimirem Kliczką.

Amerykanin jako zawodowy pięściarz mierzył się m.in. z Tomaszem Adamkiem w walce o pas czempiona federacji IBF w wadze junior ciężkiej. Polak zwyciężył w tamtym pojedynku przez TKO w 8. rundzie. Po karierze pięściarskiej, Banks postanowił zająć się trenowaniem. Jest on wychowankiem legendarnego szkoleniowca - Emanuela Stewarda.

Zobacz także: "Canelo" z większą skutecznością i liczbą mocnych uderzeń. Statystyki ciosów po walce Alvarez - Jacobs

Swój kolejny pojedynek Gołowkin stoczy już 8 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. "GGG" zmierzy się ze Stevem Rollsem, który nie powinien być dla niego wielkim wyzwaniem. Będzie to pierwsza potyczka Kazacha na platformie DAZN, z którą związał się wysokim kontraktem.

Zobacz także: Saul Alvarez zadowolony ze zwycięstwa, choć pozostaje niedosyt. "Sądziłem, że walka będzie bardziej emocjonująca"

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): niesamowite bomby Kęsika na KSW 48! "Niejeden poczuł siłę mojego ciosu"

Źródło artykułu: